5 GECE 6 GÜN TUNUS PROGRAMI

Seyahat Rehberi

1. Gün Tunus Havalimanı / Tunus = 10 km

Tunus Kartaca Havalimanına vardıktan sonra asistanımız tarafından karşılanma ve Tunus'daki otelimize yerleşme. Otele giriş işlemlerinin ardından akşam yemeği ve otelde geceleme

2. Gün Tunus / Kartaca / Sidi Bou Said / Bardo Museum / Sousse = 140 km

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Unesco Dünya Mirası Listesi'nde yer alan antik Kartaca İmparatorluğu'nun başkenti Kartaca şehrini göreceğiz. Byrsa Tepesi Roma zamanından kalma harabeler ve Kartaca Müzesi ziyaret edeceğimiz bölgeler arasında yer alıyor. Tophet'de topraktan kazılarak çıkartılan milattan önce 8. yy'dan kalma çocukların küllerinin ve süt dişlerinin bulunduğu vazoları göreceğiz. Ayrıca Akdeniz sınırında yer alan en büyük Roma Hamam komplekslerinden biri olan Antonine Hamamları'nı ziyaret edeceğiz.

Tiyatroyu ve Punic limanınıda gördükten sonra Kartaca turumuz sona erecek.

Kartaca turumuzun ardından beyaz badanalı evleri ve mavi badanalı kepenkleri ve kapıları ile ünlü görülmeye değer küçük bir kasaba olan Sidi Bou Said'in dar sokaklarını dolaşacağız.

Değişik galerileri gördükten sonra geleneksel sokak cafelerinden birinde Tunus Körfezi'nin muhteşem manzarası eşliğinde nane çayımızı yudumlayacağız. Sonrasında ise alışveriş için serbest zamanımız olacak.

Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız.

Sonraki durağımız Akdeniz'in en iyi müzelerinden biri olan ve özellikle muhteşem mozaik koleksiyonu ile bilinen Bardo Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. (Bardo müzesi Pazartesi günleri kapalıdır). Müze Tunus'un yöneticileri olan Bey'lerin eski sarayında bulunmaktadır.

Turumuzun sonunda Tunus Şehri'nin Avrupalı kısmı olan ve 20. yy başlarında inşa edilen ve moder kenar mahalleri ile Unesco Dünya Listesi'nde yer alan Medina Bölgesi'ni göreceğiz. Bu bölge 500 yıldan uzun bir süredir labirenti andıran sokakları ile Tunus'un kalbidir.

Zaitouna ve Sidi Mehrez Cami''lerini dışarıdan gördükten sonra son olarak Husainides prenslerinin mezarını göreceğiz.

Daha sonra Sousse'ye devam ediyoruz. Otele yerleştikten sonra akşam yemeğimiz ve konaklamamız otelde olacak.

3. Gün Sousse / Monastır / El Jem / Matmata = 450 km

Kahvaltıdan sonra Tunus'un en büyüleyici ve rahatlatıcı yerlerinden biri olan Madina of Sousse'yi ziyaret ediyoruz. Monastır'da Habib Bourguiba'nın mozolesini ziyaret ettikten sonra El Jem'e doğru yola çıkıyoruz. Burada dünyadaki en büyük ve en muhteşem Roma Amfitiyatrolarından biri ile büyüleniyoruz. M.S 238'de inşa edilen Amfitiyatro 35.000 seyirci kapasitelidir. Bu anıt Roma İmparatorluğu'nun görkemini ve büyüklüğünü daha iyi anlamamızı sağlayacak. Amfitiyatronun hemen yanında ise hala yeni gibi duran ve lüks villalardan kazılarak çıkartılan mozaik müzesini ziyaret edeceğiz.

Turumuz daha sonra Sfax yolu ile Gabes ziyareti ile devam edecek. Fenike limanı olarak kurulan bu şehir günümüzde karışık şebekeleri, şamandıraları, tekneleri, paketleri, gemi gövdeleri ve tamir iskeleleri ile kuzeydoğu rüzgarını hissettiriyor.

Sonraki durağımız Star Wars filminin çekimlerine de ev sahipliği yapan Matmata olacak. Berberi bir kabileden adını alan bölge dünyanın en büyük mağara yaşamına ev sahipliği yapıyor. Burada ayrıca berberi müzesi olan Tamezret'i de göreceğiz.

Mağaranın içindeki bir restoranda öğle yemeğimizi yedikten sonra Douz'a doğru yola çıkıyoruz. Kum tepecikleri üzerine külçe gibi oturan bu küçük yerleşim yeri Sahara'ya açılış kapısı olarak da biliniyor. Antik zamanlardan beri Sahara'daki kervan rotaları için önemli bir dinlenme noktası olan Douz'da akşam yemeğimizi alıyoruz ve otel konaklamamız gene burada olacak.

Arzu eden misafirlerimiz Sahara Çölü'nde Tunus geleneklerine göre düzenlenmiş çadırlar altında akşam yemeği yerken deve yada 4x4 safarisine katılabilirler.

4. Gün Douz / Sahara Kum Tepecikleri / Chott El Jerid / Tozeur = 250 km

Kahvaltıdan sonra Tozeur'a doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimiz burada alıyoruz. Gece konaklamamızda burada olacak. Tozeur 200'den fazla su kaynağı ile çevrili dünyanın en ünlü vahalarından birisidir.

400.000'den fazla palmiye ağacına ev sahipliği yapan bölge Işığın Parmakları adı ile de biliniyor. Öğle yemeğinden sonra medinayı Cherait ve Eden Müzesi'ni ziyaret ediyoruz.

Buradaki otelimiz sadece 25 kişi kapasiteye sahip olan Eden Palm yada Douar Hafsi otelinde olacak. Akşam yemeğimizde gene bu otellerden birinde yiyeceğiz.

5. Gün Tozeur / Metlaoui / Chebika / Tamerza / Mides / Tozeur = 130 km

Kahvaltının ardından Metlaoui'ye doğru yola çıkıyoruz. Burada eğer müsaitse Red Lizard treni ile bir tur atabiliriz. Eğer tren müsait değilse sabah 4x4 safari turu yapacağız. Öğle yemeğinden sonra 4x4 araçlarımız ile bir dağ vadisi olan Chebika/ Tamerza'ya doğru yola çıkıyoruz. Bu bölgede Star Wars filmlerinin çekimi için set olarak kullanılmıştır.

Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklamız otelimizde olacak.

6. Gün Dönüş Yolculuğu 480 Km

Tarih ve Fiyatlar

10 Kişi için

Double odada kişibaşı paket program fiyatı 520 USD

Single oda farkı 80 USD


15 Kişi için

Double odada kişibaşı paket program fiyatı 500 USD

Single oda farkı 70 USD


20 Kişi için

Double odada kişibaşı paket program fiyatı 460 USD

Single oda farkı 60 USD


25 Kişi için

Double odada kişibaşı paket program fiyatı 440 USD

Single oda farkı 50 USD


Otel Konaklaması

Dar Said Sidi Bou Said Butik Otel

Hotel Sousse Palace 5*

Hotel Sahara Douz or Sun Palm 4* Douz yada benzeri

Diar Habibi Butik Hotel

İçerikler

 • Satguru temsilcisi tarafından havalimanında karşılama ve asistanlık hizmeti
 • Yukarıda adı verilen otellerde 5 gece 6 gün oda kahvaltı konaklama
 • Tur programında yer alan turistik alanlara giriş ücretleri
 • Local restoranlarda öğle yemekleri
 • Modern klimarlı araçlar ile ulaşım ve transferler
 • Aracın içinde her gün iki şişe maden suyu
 • İngilizce yada Fransızca profesyonel rehberler ile özel turlar

İstisnalars

 • Programda belirtilmeyen detaylar
 • Uluslararası uçuşlar
 • Bahşişler
 • İçecekler
 • Vize ücretleri

İptal Politikası

Misafir, herhangi bir nedenden dolayı tatilini iptal etmeye karar verirse, Şirket tarafından verilen orijinal belgeyle birlikte belirtilen süre içerisinde Şirkete yazılı bir başvuru yapacaktır. Bu tür bir iptale, aşağıda belirtilen iptal ücretleri çekilecektir. İptal ücretleri brüt tatil masrafı üzerinden hesaplanacak ve iptal ücretleri kalkış tarihine ve iptal tarihine bağlı olacaktır. Her türlü ulaşım biletinin iptal ücretleri ilgili makamın kurallarına göre uygulanır. Misafir'e ödenecek herhangi bir geri ödeme, ilgili yetkili makamlardan geri ödeme aldıktan sonra ödenir. Şirket, Misafir'e ödenecek iadeden işleme masraflarını düşer.

440 USD

(Herkişi için başlangıç ücreti)

5 Gece / 6 Gün