Hindistan Altın Üçgen Turu

Seyahat Rehberi

THY ile

23 Eylül 2018 TK 716 İstanbul Atatürk Delhi Dep: 20:20 Arr : 04:35 (+1)

01 Ekim 2018 TK 717 Delhi İstanbul Atatürk Dep: 06:15 Arr: 10:30

1. Gün Delhi'ye Varış (24 Eylül 2018)

Delhi Havalimanı'na vardıktan sonra Satguru temsilcimiz tarafından karşılanma ve Otelimize transfer bugün serbest zaman konaklama otelimizde olacak.

2. Gün Delhi Şehir Turu (25 Eylül 2018)

Turumuz Eski Delhi ziyaret ile başlayacak Burası kendi içinde bir dünya gibidir. Bölgede dolaşırken buranın 1648 yılında Moğol Hanedanı'na başkentlik ettiğini hayal etmekte zorlanacaksınız.

İmparator Shah Jahan bu bölgeyi sadece babasının büyük geçit töreni saplantısı tatmin etmek için inşa ettirmiştir. Ayrıca burada Hindistan'ın en büyük camiilerinden biri olan Jama Mescid'ini göreceğiz. Daha sonra efsanevi "gümüş sokak" olarak da bilinen Chandni Chowk'a devame edeceğiz. Burası Hindistan'ın en süslü parfüm pazarlarından biridir. Aynı zamanda gümüş ve altın satıcıları bir zamanlar atalarının imparatorlara yaptığı gibi size bir şey almanızı sağlamak için epeyce peşinizde koşturacak. Buradan 1639 ile 1648 tarihleri arasında yapıldığı düşünülen Kızıl Kale'ye (sadece dışarıdan) göreceğiz. Kızıl Kale Taj Mahal'i de inşa ettiren Shah Jahan tarafından inşa ettirilmiştir. Turumuzun son bölümünde Mamatha Gandhi'nin suikaste kurban gidişinden hemen sonra naaşının yakıldığı Raj Ghat'ı, 72 metre yüksekliği ile dünyanın en güzel kulelerinden biri kabul edilen Qutab Minaresi'ni ve hemen yakınlardaki Quwwat Camii'sinin harabelerinin ortasında yer alan ve 1500 yıldır paslanmadan duran "demir sutunu" göreceğiz. Konaklamamız Delhi'deki otelimizde olacak.

3. Gün Delhi - Agra Karayolu ile Mesafe 210 km Olup Yolculuk Süresi yaklaşık 4 saat sürecektir. (26 Eylül 2018)

Sabah kahvaltısının ardından Delhi'deki otelimizden ayrılıp Taj Mahal'in bulunduğu Agra şehrine doğru yola çıkıyoruz. Şah Cihan tarafından 1631 yılında yapımına başlanan ve 1651 yılında tamamlanan yeni seçilen Dünyanın Yedi Harikasından biridir. Aşkın sembolü olan yapı Şah Cihan'ın ikinci karısı Mümtaz Mahal anısına yaptırılmıştır. (Taj Mahal Cuma günleri hariç haftanın her günü açıktır.)
Konaklamamız Agra'daki otelimizde olacaktır.

4. Gün Agra - Jaipur Karayolu ile Fatehfur Sikri Üzerinden Mesafe 250 km olup yolculuk süresi yaklaşık 5 saat sürecektir. (27 Eylül 2018)

Sabah kahvaltısının ardından Delhi'deki otelimizden ayrılıp Jaipur'a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Fatehpur Sikri'ne uğrayacağız. Fatehfur Sikri çölün ortasında 16. yy sonlarında imparator Akbar tarafından kırmızı kum taşları ile inşa ettirilmiştir. İmparator buranın bir peri şehri olmasını istediği için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamıştır. Şehrin "harabelerine" baktığımızda o günleri hayal etmek çokda zor değil. Burada ayrıca dünyanın en büyük kapısı olan Bulund Darwaza'yı da göreceğiz. Fatehpur Sikri'den sonra Jaipur'a varıyoruz ve konaklamamız otelimizde oluyor

5. Gün Jaipur Şehir Turu (28 Eylül 2018)

Sabah kahvaltısının ardından Jaipur şehir turu. Bugün Rajputana ruhunu hisedeceğiz. Her geçen gün dahada büyüyen bu şehir karakterini ve tarihini halen korumakta. Geleneğin ve modernitenin birleştiği Jaipur genellikle Pembe Şehir olarak bilinmektedir. Jaipur büyük kaleleri, muhteşem sarayları, zarif sarayları ve yemyeşil bahçeleri ile sizleri bekliyor. Tüm gün sürecek olan Jaipur turumuzda Hawa Mahal, Rüzgar Sarayı, Şehir Sarayı, The Jantar Mantar ve Amber Kalesi görülecek yerler arasındadır. Amber Kalesi'ndeki fil turuda bugünkü turumuza dahil. Konaklamamız Jaipur'daki otelimizde olacak.

6. Gün Jaipur (29 Eylül 2018)

Kahvaltının ardından Jaipur'da alış veriş için serbest zaman

7. Gün Jaipur - Delhi Mesafe 265 km olup yolculuk süresi yaklaşık 5 saat olacaktır. (30 Eylül 2018)

Sabah kahvaltısının ardından Jaipur'dan Delhi'ye transfer Be gece konaklamamız Delhi otelimize olacaktır.

8. Gün Delhi (01 Ekim 2018)

Sabah kahvaltısının ardından havaalanın transferine kadar serbest zaman. Havalimanına transfer


4* Oteller
Delhi / 4* Surya Hotel yada benzeri / 3 gece konaklama
Agra / 4*Howard Plaza The Fern yada benzeri / 1 gece konaklama
Jaipur / 4* Park Regis yada benzeri / 3 gece konaklama

Tarih ve Fiyatlar

Double odada kişibaşı paket program fiyatı : 1459 USD
5* Oteller
Delhi / 5* The Park Hotel yada benzeri / 3 gece konaklama
Agra / 5* Ramada Plaza yada benzeri / 1 gece konaklama
Jaipur / 5* ITC Rajputana yada benzeri / 3 gece konaklama

Double odada kişibaşı paket program fiyatı : 1659 USD

İçerikler

  • THY ile İstanbul - Delhi ekonomi sınıf gidiş geliş uçak bileti
  • İçerikte geçen bütün transferler ve turlar
  • Delhi'de 3 gece Jaipur'da 3 gece ve Agra'da 1 gece konaklama
  • Delhi, Agra ve Jaipur'da anıt giriş ücretleri
  • Havalimanı ve şehir vergiler

İstisnalars

  • Yurt dışı çıkış harcı (kişibaşı 15 TL)
  • Öğle yemekleri
  • Extra harcamalar
  • Vize ücretleri

İptal Politikası

Misafir, herhangi bir nedenden dolayı tatilini iptal etmeye karar verirse, Şirket tarafından verilen orijinal belgeyle birlikte belirtilen süre içerisinde Şirkete yazılı bir başvuru yapacaktır. Bu tür bir iptale, aşağıda belirtilen iptal ücretleri çekilecektir. İptal ücretleri brüt tatil masrafı üzerinden hesaplanacak ve iptal ücretleri kalkış tarihine ve iptal tarihine bağlı olacaktır. Her türlü ulaşım biletinin iptal ücretleri ilgili makamın kurallarına göre uygulanır. Misafir'e ödenecek herhangi bir geri ödeme, ilgili yetkili makamlardan geri ödeme aldıktan sonra ödenir. Şirket, Misafir'e ödenecek iadeden işleme masraflarını düşer.

1459 USD

(Herkişi için başlangıç ücreti)

5 Gece / 6 Gün

23 Eylül 2018 - 01 Ekim 2018