NYIKA SAFARI KAMPI (MOBİL STANDART KAMP)

Seyahat Rehberi

1.GÜN 20 Agustos Nairobi'ye varış ve Nairobi / Samburu

(İki nokta arasındaki mesafe 380 km olup yolculuk yaklaşık 5 buçuk saat sürecektir)

Nairobi uluslararası havalimanına vardıktan sonra yetkilimiz tarafından karşılanma ve 5 yıldızlı Fairmont Norfolk otele transfer. (http://www.fairmont.com/norfolk-hotel-nairobi/)

Konaklama otelimizde olacak

Sabah erken alınacak kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp Nairobi'nin kuzeyindeki Büyük Rift Vadisi'ne doğru yola çıkıyoruz. Samburu adı verilen bu bölgeye varışımızda öğle yemeğimizi Ashnil Samburu Camp'da alacağız. http://www.ashnilhotels.com/ashnil-samburu/ 24 çadırdan oluşan bu kamp alanında çadırlar Uwaso Nyiro Nehri'nin kenarına kurulmuş durumdadır. Kampın etrafı ise akasya ve palmiye ağaçları ile çevrilidir. Uwaso Nyiro Nehri ise bölgenin yaşam kaynağıdır. Akşam yemeğimiz ve konaklamamız ise bu kampta olacak.

2. Gün 20 Agustos Nairobi / Samburu

(İki nokta arasındaki mesafe 380 km olup yolculuk yaklaşık 5 buçuk saat sürecektir)

Sabah erken alınacak kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp Nairobi'nin kuzeyindeki Büyük Rift Vadisi'ne doğru yola çıkıyoruz. Samburu adı verilen bu bölgeye varışımızda öğle yemeğimizi Ashnil Samburu Camp'da alacağız. http://www.ashnilhotels.com/ashnil-samburu/

24 çadırdan oluşan bu kamp alanında çadırlar Uwaso Nyiro Nehri'nin kenarına kurulmuş durumdadır. Kampın etrafı ise akasya ve palmiye ağaçları ile çevrilidir. Uwaso Nyiro Nehri ise bölgenin yaşam kaynağıdır. Akşam yemeğimiz ve konaklamamız ise bu kampta olacak.

3.GÜN 21 Agustos Samburu'da Safari

Bugünümüzü Samburu'da sabah ve öğleden sonra safari yaparak geçireceğiz. Uçsuz bucaksız gökyüzünün altındai kırmızı kumdan oluşan arazileri ve palmiye yaprakları gibi açılan nehirleri ile Samburu Ulusal Koruma alanın ülkenin kuzeyinde yer alıyor. Bölge yakıcı sıcaklığın altındaki çalılıklarla Turkana Gölü'nün yeşil sularına ve ötesine dek uzanıyor. 104 kilometrekarelik bölgenin en büyük doğal şekli ise kırmızı bir masa gibi duran Ololokwe Dağı'dır.

4.GÜN 22 Agustos Samburu / Ol Pejeta

(İki nokta arasındaki mesafe 220 km olup yolculuk yaklaşık 3 saat sürecektir)

Kahvaltının ardından Samburu'daki kampımızdan ayrılıyoruz. Güneydeki Nanyuki'ye seyahat ederek Sweetwaters Tented Camp'a yerleşiyoruz. https://www.olpejetaconservancy.org/plan-your-visit/tented-camps-lodges/sweetwaters-serena-camp/

Özel koruma altında bulunan Ol Pejeta bölgesi'ndeki kamp safari atmosferini lüks ile birleştiriyor. 39 adet lüks çadırdan oluşan kamp Kenya Dağı'nın platolarında bulunuyor. Çadırlarda bulunan özel teraslardan bölgeyi inceleme fırsatı da bulabilirsiniz. Kampın merkezinde bulunan Rhino restoran bölgesel ve uluslararası mutfaktan örnekler sunacak. Kamp ayrıca vahşi yaşamı izlemek için benzersiz bir yer.

5.GÜN 23 Agustos Ol Pejeta / Naivasha Gölü

(İki nokta arasındaki mesafe 240 km olup yolculuk yaklaşık 3,5 saat sürecektir)

Kahvaltıdan sonra güneyde bulunan Naivasha Gölü'ne doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğinde Lake Naivasha Sopa Lodge'de olacağız

https://hotelsinnaivasha.co.ke/lake-naivasha-sopa-resort/

Naivasha Gölünün kenarında 120 adet arsanın üzerinde kurulmuş olan kamp nehir kenarında yetişen yeşillikler ile oluşan yayları ile Büyük Rift Vadisi'nin en güzel yerlerinden biri.

Gölün üzerinde inşa edilen balkon ile 360 derecelik manzaranın tadını çıkartabilirsiniz. Bölgede yaşam renkli kuşlar ve maymunlu araçlar ile çok hareketli.Öğleden sonra adada yürüyüş yapıyoruz.

6.GÜN 24 Agustos Naivasha Gölü / Masai Mara

(İki nokta arasındaki mesafe 365 km olup yolculuk yaklaşık 5,5 saat sürecektir)

Sabah kahvaltısının ardından Rift Vadisi boyunca devam edip ünlü Masai Mara bölgesine ulaşıyoruz. Öğle yemeğimiz için Ashnil Mara Kampı'na varmış olacağız. http://www.maasaimara.com/entries/ashnil-mara-camp

Öğleden sonra Mara'daki ilk safari turumuza çıkmış olacağız. Dünyada en büyük vahşi yaşam gösterisi olarak bilinen yıllık göç yollarının üzerinde bulunan bölge Kenya'nın en çok ziyaret edilen yeri olma özelliğini de taşıyor. Teknik olarak Tanzanya topraklarına da uzanan Serengeti Ulusal Parkı'ndaki ekosistemin % 4 ünü içeren Mara vahşi yaşamı izlemek için en uygun yer. Kampımıza döndüğümüzde verandanızda rahatlayabilir ve merkezdeki resotranda akşam yemeğinizi ve içkinizi alabilirsiniz.

7.GÜN 25 Agustos Mara'da Safari

Bugünümüzü sabah ve öğleden sonra safari turu yaparak geçireceğiz. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerimizi kampımızda alacağız. Vahşi yaşamaı izlemek için bütün gün boyunca vaktimiz olacak. Konaklama gene kampımızda

8.GÜN Gün 26 Agustos Mara / Serengeti

(İki nokta arasındaki mesafe 250 km olup yolculuk yaklaşık 5 saat sürecektir)

Kahvaltının ardından Masai Maranın içinde bulunan bir havalimanı olan Ol Kiombo'ya transfer oluyoruz. Air Kenya'nın tarifeli seferleri ile Kenya ve Tanzanya sınırlarının yakınında bulunan Tarime Havaalanına varıyoruz Uçuşumuz Migori'den aktarmalı olacak. Daha sonra Serengeti Serena Lodge'a varıyoruz Bu lodge safari turları ve balon safarisi yada rehberli yürüyüşler gibi alternatif opsiyonlar içinde ideal noktada bulunuyor. Akşam yemeği ve konaklama lodge da olacak.

http://www.serenahotels.com/serenaserengeti/en/default.html

9.GÜN 27 Agustos Serengeti'de Safari

Tüm gün boyunca park'da safari yapabilirsiniz ayrıca diğer opsiyonlara da açıksınız. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri kamp'da verilecek. Safari turları sabah ve öğleden sonra yapılacak. Yıllık göç Serengeti'nin en ünlü faaliyeti olmasına rağmen parkın kendisi de aslan, çita ve zebra gibi hayvanlara da ev sahipliği yapıyor.

10.GÜN 28 Agustos Serengeti / Ngorongoro

(İki nokta arasındaki mesafe 195 km olup yolculuk yaklaşık 3,5 saat sürecektir)

Kahvaltının ardından Ngorongoro Krateri'ne doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde "İnsanlığın Beşiği" olarak bilinen dünyaca ünlü Olduvai Gorge Tarih Öncesi Bölgesi'nde mola vereceğiz. Burada öğle yemeğimizi yiyecek ve günün geri kalanında Ngorongoro Krateri'nin eşsiz manzarası eşliğinde dinleneceğiz. Konaklamamız ise kraterin güney çıkıntısında bulunan Ngorongoro Serena Lodge'da olacak. http://www.serenahotels.com/serenangorongoro/en/default.html

11.GÜN 29 Agustos Ngorongoro Krateri / Tarangire

(İki nokta arasındaki mesafe 150 km olup yolculuk yaklaşık 2,5 saat sürecektir)

Sabah kahvaltısının ardından kraterde yarım günlük safari turuna çıkıyoruz.

Dünaynın sekizinci harikası olarak bilinen Ngorongoro Krateri Afrika'nın en ünlü vahşi yaşam alanlarından birisi. Dünya Mirası Listesi'nde yer alan bölge 20 kilometre genişliğinde 610 ile 760 metre derinliğinde ve 264 kilometre karelik bir alanı kaplamakta. Kraterde yapacağımız safari turunun ardından Tarangire'ye doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklamamız Maramboi Tented Camp'da olacak.

http://wetu.com/iBrochure/en/Home/15402/Maramboi_Tented_Camp

12.GÜN 30 Agustos Tarangire Ulusal Parkı'nda Safari

Bugün sabah ve öğleden sonra Tarangire Ulusal Parkı'nda Safari yapacağız. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği kampımızda alınacak.

13.GÜN Gün 31 Agustos Manyara Gölü Ulusal Parkı / Arusha ve Ayrılış

(Mesafe 260 km olup yolculuk süresi 260 km olacaktır.)

Sabah kahvaltsının ardından kamptan ayrılıyoruz. Manyara Gölü'ne doğru yola çıkıyoruz. Göl kenarında piknik ve safari turu yaptıktan sonra Arusha'ye ve son olarak dönüş uçağımız için Kilimanjaro Uluslararası Havalimanı'na doğru yola çıkıyoruz.

Tarih ve Fiyatlar

Kalkış şehrini seçin: : Yalnız Karadan

Standart

 • Double odada kişibaşı paket program fiyatı 6759 USD

İçerikler

 • Qatar Airways ile yukarıda detayları verilen ekonomi sınıf uçak bileti
 • Nairobi'de oda kahvaltı konaklama
 • Safari boyunca tam pansiyon konaklama
 • İçerikte belirtilen yemekler
 • Bütün ulusal park giriş ücretleri
 • Bütün Havalimanı transferleri
 • 6 Koltuklu Toyota Landcruiser / Nissan Patrol ve benzeri 4x4 araçlar ile safari turları
 • Ngongoro Krateri turu
 • Bütün servisler boyunca İngilizce konuşan rehberlik hizmeti
 • Masai Mara - Serengeti arası iç hat uçuşları
 • Her gün kişibaşı 1adet maden suyu
 • Havaalanı vergileri

İstisnalars

 • Yurt dışı çıkış harcı (Kişibaşı 15 TL)
 • Extra harcamalar
 • Seyahat sağlık sigortası (kişibaşı 15 Euro)
 • Extra bagaj ücretleri
 • Vize ücretleri

İptal Politikası

Misafir, herhangi bir nedenden dolayı tatilini iptal etmeye karar verirse, Şirket tarafından verilen orijinal belgeyle birlikte belirtilen süre içerisinde Şirkete yazılı bir başvuru yapacaktır. Bu tür bir iptale, aşağıda belirtilen iptal ücretleri çekilecektir. İptal ücretleri brüt tatil masrafı üzerinden hesaplanacak ve iptal ücretleri kalkış tarihine ve iptal tarihine bağlı olacaktır. Her türlü ulaşım biletinin iptal ücretleri ilgili makamın kurallarına göre uygulanır. Misafir'e ödenecek herhangi bir geri ödeme, ilgili yetkili makamlardan geri ödeme aldıktan sonra ödenir. Şirket, Misafir'e ödenecek iadeden işleme masraflarını düşer.

6759 USD

(Herkişi için başlangıç ücreti)

14 Gece / 13 Gün

Ağustos 20 2018 - Eylül 01 2018